ORGANIZACJA

Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00.

Trzy grupy wielowiekowe, tzw. rozwojowe: KRASNALE, BIEDRONKI i PROMYKI.

Zajęcia dodatkowe w czasie zajęć bez dodatkowych opłat: religia, j. angielski, rytmika.

W grupie pracuje dwóch nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym i pomoc wychowawcy.

Śniadanie oraz obiad - dwudaniowy -dostarcza catering, uwzględniamy diety.

WYCHOWANIE I EDUKACJA

Wydaliśmy kilka autorskich książek i poradników dla rodziców o wychowaniu, wspieramy rodziny, jednocześnie ucząc się od siebie nawzajem.

Ściśle współpracujemy z rodzicami, zachęcamy ich do współtworzenia przedszkola i dzielenia się swoimi talentami.

Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, program ,,Trampolina” oraz autorski program wychowawczy oparty na wartościach chrześcijańskich.

Pięcio- i sześciolatki pracują z podręcznikami.

W planach pracy uwzględniamy wszechstronny rozwój dziecka, edukację zintegrowaną i indywidualne podejście do dziecka.

Nauczyciele doskonalą swój warsztat pracy, zachęcamy ich do osobistego i zawodowego rozwoju, mają możliwość awansu zawodowego.

Rodzice mogą korzystać z Poradni Pedagogicznej, aby rozwijać talenty dziecka i rozwiązywać ew. problemy wychowawcze.

Zachęcamy do korzystania z biblioteczki przedszkolnej, informujemy o ciekawych publikacjach, wydarzeniach, prelekcjach, wykładach itp.